Software Avigilon


Avigilon Control Center

Klient - server architektura

Pomocí architektury klient - server zaručeně najdete stabilitu a rychlost systému. Klient existuje i v provedení pro Internet Explorer, kde je stejné uživatelské rozhraní jako pro softwarového klienta a tak nemusíte instalovat žádný software.


spolupráce uživatelů

ACC 5.0 umožňuje více uživatelům prohlížet a pracovat se stejnými záběry, rozložením a rozhraním v reálném čase. Jedním kliknutím je možné sdílení s ostatními uživateli.


Jedinečná technologie mazání

Pro každou kameru lze nastavit jedinečnou technologii mazání. Díky této technologii je možné neustále nahrávat v nejlepší možné kvalitě s nejlepší snímkovostí. Po nastaveném čase se v záznamu promaže polovina snímků z níž je možné znovu promazat další polovinu snímků.


E-mapy, webstránky

Systém umožňuje vložit místo kamery i stránky. Díky tomu dokážete do systému připojit různé jiné síťové systémy - přístupový systém, docházkový systém, analogový systém atd. E-mapa je interaktivní s možností nastavení jednotlivých snímacích úhlů kamery.


Jednoduché ovládání

Všechny základní ovládací prvky najdete přímo na horní liště, takže vůbec nemusíte vstupovat do menu softwaru. Systém je kompletně přeložen do slovenštiny a češtiny a tak není problém s obsluhou systému.


Podpora více monitorů

Systém podporuje práci s více monitory, přičemž každý je možné nastavit na libovolný pohled a funkci (živý obraz / záznam). Právě proto je tento systém ideálním řešením pro větší instalace, kde obsluha potřebuje pracovat s větším počtem kamer, které je nezbytné umístit na více obrazovek.


Automatický upgrade kamer a klientů

Přidávání kamer do systému funguje automatickým vyhledáním kamer v lokální síti, a pokud uživatel potvrdí připojení do systému, tak se spustí automatický upgrade firmwaru kamer, který je součástí každé serverové instalace. Uživatel vůbec nemusí do procesu upgradu zasahovat. Taky klientská část automaticky zjistí, že existuje nová verze a po potvrzení se nainstaluje ze serveru.


Souběžné nahrávání / nahrávání při selhání

Větší systémy často vyžadují lepší ochranu proti selhání serveru, sítě, disků atd.. Avigilon Control Center Enterprise podporuje dvě možnosti pokročilého zálohovaného nahrávání, které zaručí nejvyšší bezpečnost ochrany záznamu.
V případě výpadku hlavního systému je možné nastavit sekundární resp. terciální server, který spustí nahrávání v případě selhání hlavního serveru.


Správa serverů při selhání

Nová verze ACC 5.0 umožňuje seskupit společně jako jeden celek až 100 serverů bez potřeby vyhrazeného serveru pro správu, tzn. že v případě, že je jeden server "spadne", ostatní zůstávají plně funkční. Všechny uživatelské nastavení, události, alarmy a další důležité informace zůstanou beze změny a předchází se tak zbytečným opětovným nastavováním systému.


Rozpoznávání SPZ

Systém má integrovaný plugin pro rozpoznávání SPZ, přičemž poskytuje přímé vyhledávání záznamů na základě RZ. Stejně je možné importovat seznam SPZ, které spustí předem nastavené akce. Samozřejmostí je podpora všech světových SPZ.


Mobilní přístup

 • podpora pro iOS (iPhone, iPad) a Android
 • živý obraz a záznam z více serverů
 • možnost nastavení různé kvality pro 3G a WIFI
 • podpora PTZ kamer
 • podpora digitálního přibližování  ACC Core ACC Standard ACC Enterprise
maximální počet kamer 24 48 128
maximální počet serverů neomezeně neomezeně neomezeně
maximální počet klientů 2 5 neomezeně
pravidla - 3 neomezeně
podpora HD pro série - - ano
podpora webstránek, map - ano ano
podpora windows autentifikace - - ano
alarmy - - ano
plánovaná záloha - - ano
souběžné nahrávání, nahrávání při selhání - - ano
virtuální matice - - ano
POS, audio, uložení pohledů - ano ano

analyza

Video analýza

Inteligentná analýza od Avigilonu je ako jediná postavená na detekcii a porovnávaní vzorov jednotlivých objektov. Na rozdiel od ostatných objektových videoanalýz nie je nutné komplikovane nastavovať rôzne detekčné pravidlá ako veľkosť objektu a vzdialenosti. Ako objekt môže byť detekovaná osoba, vozidlo alebo neznámy objekt. Umelá inteligencia sa stále učí a zdokonaľuje na základe poznávania konkrétnej scény ako aj na príklade, kedy operátor je schopný označiť chybné výsledky.

 • zabudovaná v kamerách H3A
 • možno nasadiť aj u analógových a IP systémov pomocou zariadenia Rialto
 • detekcia osoby, vozidla, neznámeho objektu
 • jedinečná analýza s umelou inteligenciou
 • vysoká úspešnosť detekcie
 • jednoduchá inštalácia bez potreby nastavenia
Ukázky kamer:

29MP-HD-PRO-C - STÁHNOUT

16MP-HD-PRO-C - STÁHNOUT

5MP-HD - STÁHNOUT

5MP-HD - STÁHNOUT


Přehrávač

STÁHNOUT


Kalkulačky

Na výběr vhodné kamery - ONLINE

Pro výpočet diskového prostoru - ONLINE

Kalkulačky - STÁHNOUT


Nová kalkulačka - System Design tool - nutné instalovat AdobeAir, který je součástí balíku STÁHNOUT offline


Mobilní aplikace Avigilon Control Center Mobile

google play app store

Software

Avigilon Control Center Server - STÁHNOUT

Avigilon Control Center Client - STÁHNOUTVideo návody na kalkulačku System Design tool


 


Video návody na Avigilon Control Center 5